Středa, 7 června, 2023
aktualne

Samsung v Galantě rozšíří výrobu o velkoplošné Micro LED panely

Korejský výrobce Samsung Electronics Slovakia plánuje v Galantě rozšířit výrobu o nové modely velkoplošných televizorů a monitorů. Finálním výrobkem budou zobrazovací jednotky vyráběné novou technologií Micro LED. Investice má dosáhnout 36 milionů eur a firma plánuje vytvořit 140 nových pracovních míst. Vyplývá to z návrhu na poskytnutí investiční pomoci, který na portálu Slov-Lex zveřejnilo Ministerstvo hospodářství (MH) SR.

Samsung v souvislosti s investicí požádal o státní investiční pobídku ve výši devět milionů eur ve formě úlevy na dani z příjmu. Ten by měl rovnoměrně čerpat ve výši 1,8 milionu eur během příštích pěti let. Ministerstvo hospodářství stimul schválilo, ale musí ho ještě schválit vláda SR.

Resort hospodářství zdůraznil, že jde o vysoce prémiový produkt se zaměřením především na firemní oblast, přičemž celá produkce nové provozovny je určena na export, a to převážně na trh Evropské unie.

Minsk, Belarus – March 27, 2020: Man holding in hands Samsung Galaxy s20 Ultra closeup

Samsung otevřel svůj závod v Galantě již v roce 2003, kdy v závodě byla spuštěna výroba CDT a LCD monitorů. Ve stejném roce společnost vyrobila první milion monitorů.

pr článek

Další články autora