Středa, 7 června, 2023
aktualne

Město plánuje postavit 22 bytů

Město Stropkov plánuje na ulici Hrnčířské postavit 22 bytů. Projektovou dokumentaci má připravenou od loňského roku. Výstavbu chce financovat prostřednictvím úvěru ze Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB).

„Jde o prostor, kde kdysi stály rodinné domy a území bylo dlouhodobě určeno pro bytovou výstavbu. Naprojektována je osmipodlažní bytovka, ve které bude sedm jedno, osm dvou a sedm třípokojových bytů,“ přiblížil primátor Ondřej Brendza.

Součástí projektu jsou i potřebná parkovací místa, zpevněné místní komunikace, chodníky, veřejné osvětlení a přípojky inženýrských sítí. V loňském roce začaly stavbu i obstarávat, ale obě kola veřejných zakázek byla městem zrušena z důvodu nesplnění podmínek ze strany vítězných uchazečů stanovených SFRB.

Full length of businesswoman discussing with customers at empty home. Female realtor is standing with man and woman by window. They are at new apartment.

Zhotovitele se podle Brendze podařilo vybrat až potřetí v květnu letošního roku za zhruba 1,36 milionu eur s DPH. V případě schválení žádosti podané v závěru května by město získalo úvěr ze SFRB ve výši 884.480 eur, dotaci na technickou vybavenost z ministerstva dopravy ve výši 476.260 eur a vlastní zdroje města představují 1,46 eura. Doba výstavby je smluvně stanovena na 365 dní.

Jak řekl primátor, neobávají se toho, že by byty nebyly obsazené, protože mají dost zájemců. „Právě naopak, už nyní hledáme další lokality a připravujeme projektovou dokumentaci v dalších lokalitách pro výstavbu dalších bytů,“ dodal.

pr článek

Další články autora