Středa, 7 června, 2023
aktualne

Produkce v průmyslu USA v červnu nečekaně klesla

Průmyslová produkce ve Spojených státech zaznamenala minulý měsíc nečekaný pokles, první v letošním roce, pod což se velkou měrou podepsal vývoj v oblasti utilit a ve výrobním sektoru. Uvedla to koncem týdne americká centrální banka Fed. Informoval o tom server RTTNews.

Produkce v americkém průmyslu klesla v červnu o 0,2 % poté, co v květnu stagnovala. Analytici přitom počítali s mírným růstem o 0,1%. Vycházely však z původně lepších údajů za květen, které v rámci předběžného odhadu vykazovaly růst o 0,2 %.

Pod celkový pokles průmyslové produkce se výrazně podepsal vývoj v oblasti veřejně prospěšných podniků. V rámci tohoto sektoru klesla produkce v červnu o 1,4 %, přičemž v květnu zaznamenala 1,9procentní růst.

Electronic circuit board production and computer chip fly test by robotic automated machine

Kromě toho pokračoval pokles produkce ve výrobním sektoru. Produkce v této oblasti klesla v červnu o 0,5 %, což představuje stejný pokles jako v květnu.

Naopak pokračoval růst produkce v těžebním sektoru, přičemž tempo růstu se zrychlilo. V květnu vzrostla produkce v těžební oblasti o 1,2 %, v červnu se růst zrychlil na 1,7 %.

pr článek

Další články autora