Středa, 7 června, 2023
aktualne

Pro hotely a restaurace se zruší kapacitní omezení

Pro hotely a podobné služby krátkodobého ubytování se od středy (19. 1.) ruší omezení kapacity ubytovaných hostů (dosud bylo 75 %). Ruší se i kapacitní omezení pro provozy veřejného stravování (dosud bylo 50 %). Informoval o tom Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR v rámci nových vyhlášek k opatřením platícím od středy.

U hotelů a krátkodobém ubytování hovoří úřad o dvou možných režimech. V režimu OTP (očkování, testování, překonání) mohou fungovat v souvislosti s výkonem práce, s cílem návštěvy zdravotnického zařízení nebo pro osoby na lyžařských výcvicích a kurzech v rámci výchovně-vzdělávacího procesu. Pro tyto účely postačí žákům antigenový samotest provedený v rámci výchovně vzdělávacího procesu za přítomnosti zaměstnance školy pověřeného ředitelem.

V novém režimu OP+ (lidé se třemi dávkami vakcíny, překonávací se dvěma dávkami vakcíny nebo dvakrát očkování s testem) mohou hotely fungovat pro všechny, kteří do této kategorie spadají. Úřad však upozorňuje na potřebu zvýšené frekvence úklidu a dezinfekce.

Lanovky a vleky budou moci fungovat v režimu OTP a za dodržení protipandemických opatření.

Co se týče restaurací, při konzumaci na místě platí režim OP s omezenými otevíracími hodinami od 5:00 do 22:00. Konzumace je povolena výlučně vsedě, u jednoho stolu mohou být nejvýše čtyři osoby nebo členové jedné domácnosti a odstup od stolů musí být dva metry od sebe.

pr článek

Další články autora