Středa, 7 června, 2023
aktualne

Prodej chytrých telefonů v Číně loni vzrostl

Prodej chytrých telefonů v Číně v loňském roce vzrostl o 15,9 % na 342,8 milionu kusů, podle oficiálních údajů, které byly zveřejněny v úterý. To naznačuje, že toto odvětví se zotavuje z úderu, který utrpělo v prvních dnech pandemie onemocnění COVID-19 začátkem roku 2020.

Navzdory nárůstu však loňský prodej stále nedosáhl úrovně před pandemií. Přesněji, i když prodej v loňském roce překročil hranici 296 milionů chytrých telefonů, které toto odvětví dosáhlo v roce 2020, zůstal pod úrovní 372 milionů kusů v roce 2019, podle údajů Čínské akademie informací a komunikací (CAICT), vládou podporovaného think-tanku.

V prosinci 2021 se prodalo v Číně 32,7 milionu chytrých telefonů, což představuje meziroční nárůst o 29,6 %.

Výrobci telefonů a další elektroniky měli v roce 2021 problémy se získáváním komponentů. Nedostatek čipů a další problémy v dodavatelských řetězcích jim zkomplikovaly výrobu a brzdily globální ekonomiku. Tyto potíže ještě znásobily problémy čínských producentů chytrých telefonů, kteří v uplynulých letech zaznamenali zpomalení růstu, protože spotřebitelé odkládají výměnu svých telefonů za nejnovější modely.

Americká společnost Apple, jediná velká zahraniční značka konkurující na domácím čínském trhu, se tomuto trendu v roce 2021 do značné míry vyhnula. Ve 3. čtvrtletí 2021 společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 83 % v tzv. tržbách. velké Číně, která zahrnuje Hongkong i Tchaj-wan.

pr článek

Další články autora