Středa, 7 června, 2023
aktualne

Tržby členů svazu v prosinci stouply o 10 % a meziročně za rok 2021 o 8 %

Tržby členů Svazu obchodu (ZO) SR v prosinci stouply přibližně o 10 % a meziročně za rok 2021 o asi 8 %. Uvedla to pro TASR Nadežda Machútová, prezidentka ZO SR, při předběžném hodnocení prosince loňského roku a celého roku 2021.

„Mohu potvrdit, že maloobchodní obrat za rok 2021 byl nad naše očekávání, co se týče růstu tržeb zboží ve srovnání is mimořádným pandemickým rokem 2020,“ přiblížila.

Netřeba podle ní však zapomínat na to, že určitou míru pozitivního růstu lze připsat růstu míry inflace, která byla v loňském roce nevídaná. V měsíci prosinec to bylo podle Machútové ještě markantnější na celkovém obratu.

„V číselném vyjádření členové našeho svazu zaznamenali za prosinec 2021 přibližný nárůst na úrovni o 8 až 10 % a při celoročním srovnání se zboží tržby zvýšily o 4 až 8 %,“ upřesnila.

„I když spotřebitel si přirozeně všímá cen v obchodě, zdůrazňujeme, že při analýze tohoto nárůstu je třeba brát v úvahu zvýšení vstupů v rámci celého potravinového řetězce, na jehož konci je obchod,“ dodala prezidentka ZO SR.

pr článek

Další články autora